Iné formy kreatínu

Okrem kreatínu monohydrátu existuje niekoľko ďalších foriem kreatínu, ktoré sa používajú ako výživové doplnky. Tu sú niektoré z najpopulárnejších foriem kreatínu:

  1. Kreatín ethyl ester: Táto forma kreatínu sa tvrdí, že má lepšiu absorpciu a stabilitu ako kreatín monohydrát. Má vyššiu rozpustnosť vo vode, čo môže uľahčiť jeho využitie organizmom. Však výskum nejednoznačne podporuje tieto tvrdenia, a preto nie je táto forma tak populárna ako kreatín monohydrát.

  2. Kreatín hydrochlorid: Kreatín hydrochlorid je forma kreatínu, ktorá je viazaná na hydrochloridovú kyselinu. Tvrdí sa, že táto forma kreatínu má výhodu vo svojej rozpustnosti a rýchlejšom vstrebávaní v porovnaní s kreatínom monohydrátom. Však výskum neukázal významné rozdiely v účinkoch medzi kreatínom hydrochloridom a kreatínom monohydrátom.

  3. Kreatín malát: Kreatín malát je kreatín viazaný na kyselinu jablčnú. Táto forma kreatínu sa tvrdí, že pomáha zlepšovať energetický metabolizmus a znižovať tvorbu laktátu počas cvičenia. Avšak, výskum je stále obmedzený a neexistuje dostatočný dôkaz o výhodách kreatínu malátu oproti kreatínu monohydrátu.

  4. Kreatín citrát: Kreatín citrát je forma kreatínu viazaná na kyselinu citrónovú. Táto forma je známa svojou lepšou rozpustnosťou vo vode a rýchlejším vstrebávaním v porovnaní s kreatínom monohydrátom. Avšak, podobne ako v prípade iných foriem kreatínu, dôkazy o výhodách kreatínu citrátu sú stále obmedzené.

3 položiek celkom

Cena

515
1515

Značky

Zobrazených položiek: 3
kreatin hcl 1294
Akcia
od 8 €–26 %
Kreatín HCl
Vypredané
od 5,85 €

Lepšia rozpustnosť vo vode. Kreatín naviazaný na kyselinu chlorovodíkovú. Prášková forma - výhodné dávkovanie. Nižšie dávkovanie v porovnaní s kreatínom monohydrátom. Bez pridaných látok a GMO od...

5039447/100
md 61f3e7b62bcf894bb3e216c4972b2bdb
Akcia Novinka Tip
15 € –31 %
10,25 €

Crea7in je komplexná zmes, ktorá pozostáva zo 7 druhov kreatínu pre funkčný účinok. Samotný kreatín totiž zvyšuje fyzickú výkonnosť počas krátkodobých po sebe nasledujúcich intervaloch intenzívneho...

5040061/300
creatine pure 2014
Akcia Novinka
od 23 €–36 %
od 14,50 €

Práškový kreatín monohydrát: 100% čistý, HPLC testovaný, mikronizovaný kreatín monohydrát. Creapure® - najčistejšia a najkvalitnejšia forma kreatínu. Napomáha udržovať optimálnu koncentráciu...

5039441/NAT