Jednoduché / Rýchle Sacharidy

Jednoduché sacharidy, známe aj ako rýchle sacharidy, sú ďalším typom sacharidov, ktoré sa niekedy môžu nachádzať v gaineroch. Tieto sacharidy sa v tele rýchlo rozkladajú a dodávajú energiu rýchlejšie. Príklady jednoduchých sacharidov zahrňujú:

  1. Glukóza: Glukóza je najjednoduchší aminokyselinačok v tele a je hlavným zdrojom energie pre naše bunky. Výrobky obsahujúce glukózu sa môžu pridať do gainerov na zvýšenie ich energetického obsahu.

  2. Sacharóza: Sacharóza je bežným stolovým cukrom, ktorý sa ľahko rozpúšťa a rýchlo poskytuje energiu. Môže sa pridávať do gainerov na zlepšenie ich chuťových vlastností a dodanie rýchlej energie.

  3. Fruktóza: Fruktóza je prírodný cukor, ktorý sa nachádza v ovocí a niektorých sladkostiach. Má vyšší glykemický index ako glukóza a sacharóza, čo znamená, že sa rýchlejšie vstrebáva do krvi.

Použitie jednoduchých sacharidov v gaineroch môže byť užitočné po intenzívnom tréningu, keď je potrebné rýchlo doplniť zásoby glykogénu (zásobná forma cukru v svaloch). Jednoduché sacharidy môžu pomôcť rýchlejšie obnoviť energiu a podporiť rast svalov.

Je však dôležité mať na pamäti, že nadmerný príjem jednoduchých sacharidov môže viesť k výkyvom hladiny cukru v krvi a zvýšeniu telesnej hmotnosti. Preto je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie a zvážiť individuálne potreby a ciele, keď sa rozhodujete použiť gainer obsahujúci jednoduché sacharidy.

2 položiek celkom

Cena

35
135

Značky

Zobrazených položiek: 2
glucose dextroza hroznovy cukor 1137
Akcia
od 6 €–35 %
od 3,90 €

Rýchly a kvalitný zdroj energie a sily, bez prídavných látok, éčiek a konzervantov, pomáha prekonávať vysilenie a krízy, známa tiež ako dextróza, či hroznový cukor.

5039486/1 K
maltodextrin 1634
Akcia
od 6,30 €–23 %
od 4,85 €

Maltodextrín je polysacharid, ktorý sa často používa ako zložka vo výživových doplnkoch a športových nápojoch. Je vyrobený z hydrolyzovaného škrobu a skladá sa z dlhých reťazcov glukózy....

5039462/1 K