Probiotiká, Prebiotiká a Vláknina

Probiotiká, prebiotiká a vláknina sú všetky dôležité zložky stravy, ktoré prispievajú k zdraviu tráviaceho systému a celkovej pohode organizmu.

  1. Probiotiká: Probiotiká sú živé mikroorganizmy, najčastejšie baktérie, ktoré majú prospešné účinky na náš organizmus. Keď ich konzumujeme vo vhodných množstvách, pomáhajú udržiavať zdravú rovnováhu črevnej mikroflóry. Niektoré bežné probiotiká zahŕňajú kmeňy Lactobacillus a Bifidobacterium. Probiotiká sa nachádzajú v fermentovaných potravinách, ako sú jogurty, kyslá kapusta, kefír alebo probiotické doplnky stravy.

  2. Prebiotiká: Prebiotiká sú nezdravotné zložky potravy, ktoré slúžia ako potrava pre prospešné baktérie vo vašom čreve. Týmto spôsobom podporujú rast a aktivitu týchto prospešných baktérií. Prebiotiká sú zväčša vlákninou, ktorá prechádza nepoškodená tráviacim systémom až do hrubého čreva, kde je fermentovaná baktériami. Príklady potravín bohatých na prebiotiká zahŕňajú cibuľu, cesnak, pór, pšeničné otruby, banány a čičorkový koreň.

  3. Vláknina: Vláknina je časť rastlinnej potravy, ktorú naše telo nedokáže úplne stráviť. Je dôležitá pre správne fungovanie tráviaceho systému a má množstvo ďalších zdravotných výhod. Vláknina pomáha udržiavať pravidelnú stolicu, reguluje hladinu cukru v krvi, znižuje hladinu cholesterolu a podporuje zdravé hmotnostné úbytky. Prírodné zdroje vlákniny zahŕňajú ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny, orechy a semená.

4 položiek celkom

Cena

610
1610

Značky

Zobrazených položiek: 4
symbiotic16
Akcia Novinka Tip
10 € –32 %
6,75 €

Unikátna kombinácia bakteriálnych kultúr, prebiotickej vlákniny a tráviacich enzýmov. Obsahuje patentovaný komplex 10-tich tyndalizovaných bakteriálnych kmeňov. V jednej dávke sa nachádza 310 mg...

5040161
glucose dextroza hroznovy cukor 1136
od 9 €–25 %
od 6,75 €

Psyllium šupky, známe tiež ako psyllium semienka alebo prášok z psyllia, pochádzajú zo semien rastliny Plantago ovata. Sú bohaté na rozpustnú vlákninu a získali si popularitu vďaka svojim...

5039671/400
nattokinase
Akcia Tip
12 € –31 %
8,25 €

  AKCIA Nattokináza – fibrinolytický enzým v kapsulách bez prídavných látok! Dôležitý enzým, ktorý podporuje celý rad funkcií. Iba 1 kapsula denne = 100mg nattokinázy (2000 FU). Vhodná...

5040146
bromelain kapsuly 52804
Novinka
12 € –17 %
9,90 €

500 mg bromelaínu v jednej dávke. Bromelaín je prírodný enzým z ananásu. Prispievajú k lepšiemu tráveniu bielkovín. Vo forme praktických kapsúl. Vhodné pre vegetariánov a vegánov.

5039938/90