Komplexné / Pomalé sacharidy

Gainery často obsahujú komplexné sacharidy, ktoré sa v tele rozkladajú pomalšie a poskytujú postupné uvoľňovanie energie. Tieto sacharidy sú známe aj ako pomalé sacharidy alebo nízkoglykemické sacharidy. Medzi príklady komplexných sacharidov, ktoré sa často nachádzajú v gaineroch, patria:

  1. Ovsené vločky: Ovsené vločky sú populárnym zdrojom komplexných sacharidov v gaineroch. Obsahujú vlákninu a majú nižší glykemický index, čo znamená, že ich trávenie a vstrebávanie sa do krvi prebieha pomalšie.

  2. Sladké zemiaky: Sladké zemiaky sú bohaté na komplexné sacharidy a obsahujú aj vlákninu, vitamíny a minerály. Sú zdravou alternatívou klasických zemiakov a poskytujú trvácnu energiu.

  3. Hnedá ryža: Hnedá ryža je celozrnným zdrojom sacharidov, ktorý je bohatý na vlákninu a obsahuje viac živín ako biela ryža. Je známa svojou schopnosťou poskytovať dlhotrvajúcu energiu.

  4. Celozrnné pečivo: Gainery môžu obsahovať aj komplexné sacharidy získané z celozrnného pečiva, ako je celozrnný chlieb, celozrnné cestoviny alebo celozrnné cereálie. Tieto potraviny sú bohaté na vlákninu a obsahujú viac živín ako ich biela alternatíva.

Použitie komplexných sacharidov v gaineroch pomáha udržiavať stabilnejšiu hladinu cukru v krvi, čo zabraňuje rýchlemu výkyvu energie a poskytuje trvácnu a udržateľnú zásobu energie pre svalový rast a regeneráciu.

4 položiek celkom

Cena

414
1414

Značky

Zobrazených položiek: 4
instant rice porridge instantna ryzova kasa 1032
Akcia Novinka Tip
7 € –37 %
4,35 €

Natural Nutrition ponúka 100% cereálnu, instantnú ryžovú kašu. Jej príprava je rýchla a má univerzálne použitie. Táto kaša je ľahko stráviteľná a poskytuje zdroj energie. Naviac, neobsahuje...

5039483/1 K
instant oats instantne ovsene vlocky 125
6,50 €

praktická instantná forma ideálny zdroj energie nízky glykemický index obsahujú minerálne látky, vlákninu, bielkoviny

5039917/NAT
vitargo r zdroj energie v prasku 1766
Akcia
od 11 €–31 %
od 8,80 €

Inovatívny sacharid od Natural Nutrition! Ideálny pre tréningy s vysokou intenzitou. Najefektívnejšie "palivo" pre vaše svaly na trhu. Kompletná absencia cukru a tuku. Rýchla tráviteľnosť a...

5039456/400
inulin 1805
Akcia
18 € –23 %
Inulín
Skladom
13,85 €

Inulín Koreň Čakanky obyčajnej od Natural Nutrition. Vynikajúca rastlinná zložka. Príjemne sladká chuť. Nízka kalorická hodnota. Výborná tepelná stabilita. Vhodná aj na sladenie jedál a...

5039459/1 K