Orechy a semienka

Orechy a semienka sú výživové bohatstvo, ktoré prináša množstvo prospešných živín a zdravotných výhod. Tu je niekoľko druhov orechov a semienok a ich významné vlastnosti:

  1. Mandle: Mandle sú bohaté na vitamín E, zdravé tuky a vlákninu. Obsahujú tiež bielkoviny a minerály, ako je vápnik a horčík.

  2. Vlašské orechy: Vlašské orechy sú zdrojom zdravých tukov, vlákniny, vitamínov B, horčíka a antioxidantov. Obsahujú aj omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre zdravie srdca.

  3. Lieskové orechy: Lieskové orechy sú bohaté na vlákninu, vitamíny E a B, zdravé tuky a minerály, ako je horčík a mangán. Taktiež obsahujú antioxidanty.

  4. Slnečnicové semienka: Slnečnicové semienka sú zdrojom vitamínov E a B, zdravých tukov, bielkovín, vlákniny a minerálov, ako je selén a meď.

  5. Tekvicové semienka: Tekvicové semienka obsahujú vitamíny E, B, zdravé tuky, bielkoviny, vlákninu a minerály, ako je železo, zinok a horčík. Sú tiež bohatým zdrojom antioxidantov.

  6. Čia semienka: Čia semienka sú bohaté na vlákninu, zdravé tuky (vrátane omega-3 mastných kyselín), bielkoviny, vitamíny a minerály. Majú schopnosť absorbovať veľké množstvo vody, čo pomáha udržiavať hydratáciu tela.

1 položiek celkom

Cena

45
145

Značky

Zobrazených položiek: 1
chia semienka 57813
Akcia
6,30 € –21 %
4,95 €

Chia semienka sú malé semienka pochádzajúce z rastliny Salvia hispanica, ktorá je pôvodom zo strednej a južnej Ameriky. Sú známe pre svoju vysokú výživovú hodnotu a rôznorodé zdravotné výhody....

5039686/NAT