5 najväčších chýb, ktoré ľudia robia v posilňovni

 

Ahoj, fitnesový kamoš! Priprav sa, lebo ti prinesiem niekoľko zaujímavostí z divokého sveta posilňovne, ktoré by si mal vedieť. Môžem ti sľúbiť, že sa budeš smiať, ale aj plakať. Takže sa pohodlne usaď, urob si proteínový šejk a priprav sa na 5 najväčších chýb, ktoré ľudia robia v posilňovni. No a aby som ťa priviedol na správnu cestu, ja, tvoj verný fitnesový sprievodca, ti prinášam o niečo viac slov, ako si zvyknutý.

nespravne_cvicenie

1. Príliš veľa cvičíš: Akože naozaj, kamo. V posilňovni nie si na dovolenke. Nezabudni, že aj tvoje svaly potrebujú odpočívať. Ak ich budeš preťažovať, tvoje telo ti to spoľahlivo oznámi. A ver mi, nebude to príjemný rozhovor.

2. Zanedbávaš techniku: Oh, technika. Tá tajomná bytosť, ktorá má rozhodujúci vplyv na to, ako efektívne cvičíš. Môžeš vytvoriť najlepší tréningový plán, ale ak zanedbávaš techniku, je to ako keby si posilňoval na Marse bez kyslíka. Technika je kľúčom k správnemu cvičeniu a zároveň ti pomáha zabrániť zraneniam. Takže, kamo, nezabudni na ňu!

3. Nedodržiavaš program: Áno, viem, že to je ťažké. Svet je plný lákavých pokúšaní, ktoré ťa odvádzajú od tvojho tréningového plánu. Ale ver mi, dôsledný prístup je cestou k úspechu. Takže choď do posilňovne aj vtedy, keď sa ti nechce. A najmä vtedy!

4. Nesprávne sa stravuješ: Čo to bolo? Zas si zjedol celú tortu? Pripomínam, že k jedlu by si mal pristupovať rovnako zodpovedne ako k cvičeniu. Strava je palivom pre tvoje telo. A ako si už asi všimol, auto bez benzínu nie je veľmi účinné. Rovnako aj tvoje telo potrebuje správne živiny, aby mohlo efektívne pracovať.

5. Zanedbávaš strečing: Áno, viem, že strečing je nudný. Ale je to ako keď si umývaš zuby - možno to nie je najzábavnejšia činnosť na svete, ale je veľmi dôležitá pre tvoje zdravie. Strečing ti pomáha udržať svaly vo forme a zároveň znižuje riziko zranenia.

 zle_cvicenie

Takže to je všetko, kamo! Toto je tvoja cesta k úspechu v posilňovni. Ale pamätaj, že to nie je všetko. Posilňovna je len malá časť tvojho fitnesového života. Nesmieš zabúdať ani na dostatok spánku, zdravú stravu a hlavne na to, aby si si to užíval. Koneckoncov, fitnes je o zábave a dobrej nálade. Takže choď do toho a daj do toho všetko!