Chyby vo výžive , ktorým sa treba vyhnúť

 

Keď sa bavíme o výžive, je rovnako dôležité vedieť, čo nerobiť, ako vedieť, čo by ste mali robiť. Vykašľať sa na tieto stravovacie návyky vám pomôže dosiahnuť svoje ciele.

Keď sa naučíte, ako trénovať, pochopíte, že existuje určitá forma alebo vykonanie opakovaní, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste správne trénovali svaly. Keď robíte kardio, viete, že musíte dodržiavať určité smernice, aby ste nespálili cennú svalovú hmotu len preto, aby ste na svojom sledovači získali niekoľko extra kalórií.

Rovnaká filozofia platí aj pre výživu a nastavenie "diéty", slovo, ktoré budeme v tomto článku ešte riešiť. Áno, existujú základy, ktoré viete, že by ste mali dodržiavať, ale sú tu aj veci, ktoré robíte, aniž by ste si uvedomili, že to vlastne škodí vašej veci. Niektorí z vás pokročilí možno už tieto veci vedia, ale začiatočník, ktorý je nový v oblasti fitness a sily, by mal venovať pozornosť týmto informáciám, aby ste získali odmenu za svoje úsilie.

Nepreháňajte to vo svoj "cheat day" Nezamknite sa na jednu diétu Nemyslite si, že všetky kalórie sú rovnaké Neprehliadnite vodu Nevynechávajte jedlá Nemyslite si, že to dokážete sami Neprestávajte sa učiť Nepreháňajte to vo svojom "deň podvodu" Ako sa cesta začína, prvou destináciou je dostať sa do toho veľkého dňa podvodu, alebo "slobodného dňa", ako to niektorí nazývajú. To je ten deň, keď si môžete konečne dať tú pizzu, burger a zmrzlinu, pretože už dlho ste sa obmedzovali.

Ak chcete maximalizovať svoje šance na dosiahnutie svojich cieľov, nerozteľajte pizzu, burgery a zmrzlinu. Urobte buď pizzu, burger alebo zmrzlinu. Nech je to, čo najviac túžite, jedinou vecou, ktorú máte, a potom sa vráťte k plánu. Konzumácia nadmerných kalórií, ktoré vám neposlúžia, vás ovplyvní nielen ten deň, ale trávenie ovplyvní vašu prácu aj po tom dni. Takže na to myslite ako na dva kroky späť.

Teraz, na druhej strane extrému, necíťte, že už nikdy nemôžete mať nič chutné. Po prvé, existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť nezdravé jedlá zdravšími vďaka receptom, ako sú tie, ktoré môžete nájsť tu na M&S. Po druhé, krátka prestávka od plánu vám môže vlastne pomôcť mentálne aj fyzicky. Okrem aspektu odmeny by vaše telo mohlo reagovať na prijatie toho jedla tým, že bude mať viac energie. Takže by ste mali mať čokoľvek, čo je to jedlo, ale nerobte z toho celý sviatok.

zdrava_vyziva

Nezamknite sa na jednu "diétu" Rovnako ako existuje mnoho cvikov na trénovanie bicepsu alebo svalu ramena, existuje aj niekoľko prístupov k výžive. Existujú zástanci všetkých diét, vrátane Paleo, Atkins, Carnivore, rastlinnej a mnohých ďalších tu. Môžete si urobiť vlastný výskum a nájsť jeden, ktorý si myslíte, že dokážete dodržiavať, čo je skvelé. Moja jediná prosba je, aby ste sa na ten jeden nezamkli ako na jedinú možnosť.

Ak ste úplne presní a konzistentní, ale nesplníte svoje ciele, je možné, že výživový plán jednoducho nie je ten pravý pre vás. Ak ste úplne bez sacharidov, ale zistíte, že máte problémy v posilňovni, možno je čas prehodnotiť, čo robíte. Ak ste na mäsovej diéte, ale nezlepšujete sa vo výkone, môže byť načase zvážiť niečo zo zeleniny.

Vyskúšajte niekoľko výživových plánov po dobu niekoľkých týždňov a sledujte svoj pokrok. Potom môžete zistiť, že ak vezmete niečo z jedného plánu, pridáte ho k inému, zistíte, že to najlepšie funguje pre vás. Nakoniec, nájdenie toho, čo funguje pre vás, je to, čo vám pomôže dosiahnuť svoje ciele.

 

Nemyslite si, že všetky kalórie sú rovnaké Ak idete nakupovať potraviny a vidíte na svojom zozname "ovsené vločky", môžete ísť do sekcie s raňajkami, nájsť ovsené vločky a vidieť tie instantné balíčky s príchuťou a myslieť si "to isté". Potom si ich vezmete a pokračujete v nakupovaní. Ak ste to boli vy, pokazili ste to.

Nie, nie všetky ovsené vločky sú rovnaké, a to sa dá uplatniť na niekoľko rôznych "zdravých" potravín. Ak použijeme ovsené vločky ako príklad, instantné ovsené vločky, ktoré sú ochutené, majú v sebe extra prísady a cukor, ktoré by vás mohli potenciálne spomaliť. Pozrite sa na prísady na zadnej strane krabice niekedy, potom sa pozrite na prísady pre ovsené vločky. Rozdiel hovorí sám za seba.

Teraz, musíte sa držať obyčajných ovsených vločiek? Nie, nemusíte. Môžete pridať steviu alebo ovocie do tej ovsenej kaše a stále uspokojiť chuťové poháriky a poskytnúť kvalitné kalórie na štart vášho dňa. To platí aj pre zdroje bielkovín, ako je predpripravené kuracie mäso, ktoré môžete ohriať v mikrovlnnej rúre, ktoré vidíte v mrazenom oddelení. Je to lepšie ako nič, ale skutočné kuracie prsia z delikatesy budú vašou najlepšou stávkou.

 

smoothie

 

 

Neprehliadnite vodu Voda nie je taká chutná ako káva, čaj alebo iné nápoje. Preto si veľa ľudí myslí, že pokiaľ dostanú do seba tekutiny, nezáleží na tom, či je to voda alebo nie. To nie je pravda. Skutočne potrebujete piť aj vodu, a dosť veľa.

Ďalším problémom v očiach mnohých je, že čím viac vody pijete, tým častejšie chodíte na toaletu, najmä v noci. Jeden tip, ktorý som ponúkal svojim klientom osobného tréningu, bol piť väčšinu svojej vody ráno a potom piť menej za porciu. Do poludnia by ste mali dosiahnuť svoj cieľ s vodou a môžete spať v noci. 

Nevynechávajte jedlá. Mnohí z nás nemôžu vyberať svoje rozvrhy. Máme prácu, rodinu, komunitné záväzky a iné veci, ktoré musíme robiť. Potom sú tu neočakávané veci, ktoré sa objavia v poslednej chvíli, ako napríklad keď vás zavolajú do práce vo voľný deň. Kvôli tomu všetkému možno nedostanete k sporáku alebo nemáte ten obed, ktorý ste si pripravili. Niektorí môžu jednoducho vynechať jedlo a pokračovať ďalej.

 

Niekedy sa to nedá pomôcť, ale ak je to akokoľvek možné, uistite sa, že môžete to jedlo zjesť čo najskôr. Chýbajúce kalórie ovplyvňujú regeneráciu a pokrok k vašim cieľom. Existujú spôsoby, ako sa pripraviť na tieto neplánované udalosti. Držte proteínový prášok vo svojom aute s mixérom. Môžete dostať vodu takmer kdekoľvek a mať shake. Pripravte si niekoľko jedál a držte ich v chladiči, aby ste ich mohli ohriať, keď je to potrebné. Nájdenie spôsobov, ako to jedlo zjesť, vám poslúži dvojnásobne. Po prvé, dostanete kalórie. Po druhé, držíte sa svojho záväzku za mimoriadnych okolností, čo môže pomôcť vašej sebadôvere do budúcnosti.

Nemyslite si, že to dokážete sami Čítanie článkov a používanie zdravého rozumu je skvelé, ale existujú dôvody, prečo aj profesionálni kulturisti používajú trénerov výživy a trénerov. Potrebujú pomoc, aby získali čo najviac zo svojho úsilia. Nikto to nevie všetko. Ak sa zaseknete a nepokračujete,