Raňajky šampiónov - ako na to ?

 

Viete, aké je tajomstvo toho, aby ste mali viac energie ako Duracell zajac, mentálnu ostrosť ako Sherlock Holmes a telo ako z obalu Fitnes časopisu? Spoiler upozornenie: Nie je to káva. Áno, ľudia, hovoríme o najdôležitejšom jedle dňa - raňajkách. Ak je vaša prvá myšlienka po prebudení: "Kde mám moje raňajky?", potom je tento článok určený práve vám. Ale aj keď ste z tých, ktorí hovoria: "Nie som ranajkár", po prečítaní tohto článku sa k nim možno pridáte. Takže poďme sa pustiť do toho a postaviť si raňajky šampiónov!

Keď sa hovorí o raňajkách, je dôležité mať na pamäti, že ich úlohou je dodávať energiu na celý deň. Teda aspoň na prvú polovicu, keďže odpoledňajšiu si kryjeme obedom. Ale späť k raňajkám. Mali by ste ich zložiť z troch základných stavebných prvkov - bielkovín, sacharidov a tukov. A samozrejme, vlákniny. Prečo? Povedzme, že sú to kameňe, zo ktorých stavíte svoj deň.

Bielkoviny sú ako Batman vo vašom tele - pracujú na obnove a raste svalov a pomáhajú regulovať hlad. Nemáte pocit, že vás bielkoviny už teraz milujú? Môžete ich získať z mäsa, mliečnych výrobkov, vajec, strukovín alebo rastlinných proteínových práškov.

Sacharidy sú hlavným zdrojom energie pre vaše telo a mozog. Je to, akoby ste naliali do svojho auta palivo na celý deň. Avšak, pri výbere sacharidov sa radšej vyhýbajte tým rýchlym (čítať ako "cukor a biele pečivo") a siahnite po tých pomalých - celozrnné obilniny, ovocie, zelenina.

Tuky sú také, akoby boli supervillainmi vo vašom tele. Ale nebojte sa, hovoríme o zdravých tukoch! Majú veľa dôležitých úloh, ako je podpora zdravého mozgu a srdca, alebo udržiavanie pokožky a vlasov v top stave. Takže sa nebojte pridať do svojich raňajok avokádo, orechy alebo semienka.

Vláknina je superhrdinka vo vašom tele, ktorá pomáha pri trávení a udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Skvelými zdrojmi vlákniny sú ovocie, zelenina a celozrnné obilniny.

acai_berry

Teraz, keď sme prebrali základy, poďme sa pozrieť na niekoľko príkladov, ako by mohli vyzerať vaše raňajky šampiónov!

  1. Proteínové palacinky - Máte radi sladké raňajky, ale bojíte sa cukru? Potom sú proteínové palacinky presne to, čo hľadáte. Bielkovinový prášok, ovsené vločky, vajíčko a trochu mlieka - to je všetko, čo potrebujete na prípravu týchto božských palaciniek. A na vrch? Banán, grécky jogurt a trochu orechov.

  2. Avokádový toast - Rýchle, jednoduché a ohromne chutné. Opečte si celozrnný toast, potrite ho avokádom, pridajte trochu soli a korenia a na vrch položte volské oko. Bonusový bod, ak pridáte lyžicu chia semienok.

  3. Ovsené kaše s ovocím a orechami - Klasika, ktorá nikdy nesklame. Ovsené vločky, mlieko alebo voda, trochu medu alebo javorového sirupu a na vrch vaše obľúbené ovocie a orechy.

  4. Smoothie bowl - Ak máte radi smoothie, ale chýba vám pri ňom pocit, že niečo jete, smoothie bowl je pre vás. Mix proteínového prášku, mlieka a zmrazeného ovocia, a na vrch pridajte ovsené vločky, orechy, semienka a čerstvé ovocie. Takže už viete, ako vytvoriť svoje raňajky šampiónov. Ale nezabudnite, každý sme iný a to, čo funguje pre niekoho iného, nemusí fungovať pre vás. Takže experimentujte, vyskúšajte rôzne kombinácie a nájdite to, čo vám najviac vyhovuje. A samozrejme, nezabúdajte sa užívať svoje raňajky! Veď to je najlepšia časť dňa, nie?

 

Raňajky sú naozaj jedlom šampiónov, a vy, moji drahí čitatelia, ste tiež šampióni. Takže chopte svoje misky, lyžice, nože a vidličky a pripravte si nezabudnuteľné raňajky. A nezabúdajte - veľké veci začínajú malými krokmi. Alebo v tomto prípade, raňajkami.

 

A pretože sa chceme postarať, aby vaše raňajky boli čo najlepšie a najchutnejšie, máme pre vás pripravené skvelé produkty vo Fit Paradise. Tu nájdete široký výber proteínových práškov, ovsených vločiek, superpotravín a ďalších zdravých potravín, ktoré budú vašim raňajkám dodávať nielen chuť, ale aj všetky potrebné živiny. A viete čo je najlepšie? Všetky naše produkty sú vyrobené s láskou a ohľadom na životné prostredie. Takže, čo hovoríte, ste pripravení vstúpiť do raja zdravých potravín a začať svoj deň ako šampióni? Navštívte nás na www.fitparadise.sk/zdrave-potraviny/ a objavte svet zdravých a chutných raňajok!