Recept: Lahodná pohánkova kaša s proteínom a ovocím

pohankova_kasa_2

Ahojte, fit gurmáni! Dnes mám pre vás recept, ktorý vás nabije energiou na celý deň a zároveň vás poteší svojou lahodnou chuťou. Predstavujem vám pohánkovú kašu s proteínom a ovocím.. Tak poďme na to !

Potrebujeme:

Postup:

  1. Začneme tým, že si pripravíme pohánku. Pohánku opláchneme pod tečúcou vodou a potom ju vložíme do hrnca s dvojnásobným množstvom vody. Varíme na miernom ohni približne 15 minút, kým pohánka nenasaje všetku vodu.

  2. Kým sa pohánka varí, môžeme si pripraviť ovocie. Banán olúpeme a nakrájame na kolieska, jahody umyjeme a nakrájame na polovičky.

  3. Keď je pohánka hotová, pridáme do nej meričku proteínu a dobre premiešame. Ak je kaša príliš hustá, môžeme pridať trochu vody alebo mlieka.

  4. Na panvici si roztopíme lyžicu medu a pridáme nakrájané ovocie. Ovocie opečieme na miernom ohni, kým sa nerozpadne a nezačne uvoľňovať svoju šťavu.

  5. Hotovú kašu servírujeme na tanier, na vrch pridáme opečené ovocie a celé to posypeme lyžicou medu.

A je to hotové! Máme tu lahodnú a zdravú raňajkovú kašu, ktorá nás nabije energiou na celý deň. Tento recept je skvelý pre všetkých, ktorí si chcú dopriať zdravé a chutné raňajky, ale zároveň dbajú na svoju postavu. Proteín v kaši nám pomôže udržať svalovú hmotu a ovocie nám dodá potrebné vitamíny a minerály. Takže neváhajte a vyskúšajte tento recept už dnes!

Prajem vám dobrú chuť a veľa zábavy pri varení!