Chelated Iron – železo chelát

Kód: 5039608/100
8,50 € –30 %
chelated iron zelezo chelat 1138
8,50 € –30 % 5,90 €

Zvoľte variant

Chelated Iron, známe aj ako železo chelát, je výživový doplnok obsahujúci železo vo forme chelátu. Železo je minerál, ktorý má dôležitú úlohu v tele, najmä pri tvorbe červených krviniek a prenose kyslíka do tkanív.

Detailné informácie

Balenie: 100 Tabliet
Vypredané | 5039608/100
8,50 €
5,90 €

Podrobný popis

Chelácia je proces, pri ktorom je minerál viazaný na aminokyselinu. Tento proces zvyšuje stabilitu a vstrebateľnosť železa v tele. Chelátované železo má tendenciu byť lepšie vstrebateľné a menej dráždivé pre tráviaci systém v porovnaní s inými formami železa.

Doplnok stravy Chelated Iron poskytuje železo vo forme chelátu. Železo je nevyhnutné pre tvorbu hemoglobínu, čo je proteín prítomný v červených krviniek a zodpovedný za prenos kyslíka. Nedostatok železa môže viesť k anémii a príznakom ako únava, slabosť, súčasná náchylnosť na infekcie a koncentračné problémy.

 

Zloženie: objemové činidlá: mikrokryštalická celulóza, hydrogénfosforečnan vápenatý; chelátový bisglycinát železnatý, protihrudkujúca látka: stearán horečnatý rastlinného pôvodu.

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Ak potrebujete užívať doplnok výživy v podobe železa, tablety by ste mali užiť dve hodiny pred, alebo po užití akýchkoľvek liekov, vrátane vápnika. 

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Dávkovanie: 1-krát denne 1 tabletu zapiť dostatočným množstvom vody.

Odporúčaná denná dávka: 1 tableta

Účinné látky v ODD (1 tableta): bisglycinát železnatý 67mg* (z toho: železo 14mg (100% RVH*)). 

*RVH=referenčná výživová hodnota.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: