Citicoline, 90caps

Kód: 5040202
19,75 € 0,22 € / 1 ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.7.2024
 
 
  • V jednej dávke sa nachádza až 500 mg citikolínu!
  • Dôležitá úloha pri tvorbe neurotransmiterov.
  • Neobsahuje žiadne chemikálie, prímesi či objemové činidlá.
  • 100% čistý produkt vo forme vegánskych kapsúl vyrábaný špeciálnou metódou SmartPure®  
  • NOVIN
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Citikolín, známy aj ako cytidíndifosfát-cholín (CDP-cholín), je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina, ktorá zohráva kľúčovú úlohu v rôznych fyziologických procesoch v ľudskom tele. Skladá sa z dvoch základných zložiek: cytidínu a cholínu. Citikolín sa syntetizuje endogénne a môže sa konzumovať aj prostredníctvom výživových doplnkov.

V ľudskom tele je citikolín nevyhnutný na syntézu fosfatidylcholínu, hlavného fosfolipidu, ktorý tvorí významnú časť bunkových membrán. 

Táto syntéza je nevyhnutná na udržanie štrukturálnej integrity a tekutosti bunkových membrán, čo je nevyhnutné pre správnu funkciu buniek. Fosfatidylcholín je obzvlášť dôležitý v mozgových bunkách, kde podporuje funkciu a udržiavanie neurónov.

 V mozgu má citikolín významnú úlohu pri tvorbe neurotransmiterov, čo sú chemické látky zodpovedné za prenos signálov medzi nervovými bunkami. Jedným z kľúčových neurotransmiterov, ktoré citikolín pomáha produkovať, je acetylcholín. Acetylcholín sa podieľa na mnohých dôležitých funkciách vrátane tvorby pamäte, pozornosti a kognitívnych procesov.

 Okrem toho sa citikolín podieľa na metabolizme mozgových buniek. Poskytuje základné zložky, ktoré podporujú produkciu energie potrebnej pre funkciu mozgových buniek. Patrí sem syntéza adenozíntrifosfátu (ATP), primárneho nosiča energie v bunkách. Primeraná hladina energie je dôležitá pre udržanie funkcie a zdravia neurónov, najmä pri energeticky náročných procesoch, ako je synaptický prenos a plasticita.

 Citikolín tiež pomáha udržiavať hladinu ďalších dôležitých fosfolipidov v mozgu, ako sú sfingomyelín a fosfatidylserín. Tieto fosfolipidy sú rozhodujúce pre tvorbu a udržiavanie myelínu, ochranného obalu okolo nervových vlákien, ktorý zabezpečuje účinný prenos signálov. 

 V dennej dávke (2 kapsuly) sa nachádza 500 mg citikolínu!

Kapsulové produkty značky Natural Nutrition sú vyrábané systémom "clean label", čo znamená, že ide o 100% čistý produkt vo vegánskej kapsule, pričom neobsahuje žiadne pridané chemikálie, prímesi či objemové činidlá.

 

Distribútor: Green Medical, s.r.o., Rybná 716/24, 110 00 Praha 1, Česká republika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: