Clean Label Symbiotic 16 - Probio + Prebio + Enzýmy

Kód: 5040161
Akcia Novinka Tip
6,75 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.7.2024
  • Unikátna kombinácia bakteriálnych kultúr, prebiotickej vlákniny a tráviacich enzýmov.
  • Obsahuje patentovaný komplex 10-tich tyndalizovaných bakteriálnych kmeňov.
  • V jednej dávke sa nachádza 310 mg inulínu.
  • Obsahuje aj baktérie ako Lactobacillus acidophilus či Lactobacillus casei a mnoho ďalších.
  • Bez prídavných látok, plnidiel a farbív - iba účinné látky vo vegetariánskej kapsule.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vo svete baktérií je Lacticaseibacillus casei (L. casei) pozoruhodný hráč. Táto "dobrá" baktéria, priateľský obyvateľ tráviaceho traktu, zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia našich čriev. Jej hlavná funkcia? Produkuje kyselinu mliečnu, ktorá je kľúčovou zložkou zdravého črevného prostredia.

Produkt Symbiotic16 je vhodný na každodenné a dlhodobé používanie vďaka vhodnému pomeru bakteriálnych kultúr a prebiotickej vlákniny. Ak hľadáte intenzívnejšie riešenie na krátkodobú kúru, odporúčame produkt Probio10, ktorý obsahuje vyššie množstvo bakteriálnych kultúr bez prebiotickej vlákniny.

L. casei, podobne ako ostatné probiotiká, je v podstate mikroskopickým hrdinom v našom tráviacom systéme. Nepomáha len pri rozkladaní potravy, ktorú prijímame, ale ide aj ďalej. Táto prospešná baktéria sa neobmedzuje len na naše telo. L. casei často nájdeme pridávanú do fermentovaných potravín, ako je napríklad jogurt, čím sa zvyšujú ich zdravotné účinky. 

L. casei často nájdeme pridávanú do fermentovaných potravín, ako je napríklad jogurt, čím sa zvyšujú ich zdravotné účinky. 

Okrem tejto baktérie nájdete v Symbiotic 16 aj zmes viacerých enzýmov – napríklad laktáza, lipáza či celuláza. Práve lipáza je základný enzým, katalyzátor pri štiepení tukov počas trávenia. Tento enzým sa neobmedzuje len na ľudské telo; nachádza sa v celom spektre foriem života vrátane rastlín, zvierat, baktérií a dokonca aj plesní.

Primárnou úlohou lipázy je zjednodušiť trávenie tukov. Robí to tak, že rozkladá tuk na menšie, ľahšie zvládnuteľné časti. Mnohí sa preto obracajú na lipázu, aby si uľavili od tráviacich ťažkostí, pálenia záhy a rôznych gastrointestinálnych problémov.

Kapsulové produkty značky Natural Nutrition sú vyrábané systémom "clean label", čo znamená, že ide o 100% čistý produkt vo vegánskej kapsule, pričom neobsahuje žiadne pridané chemikálie, prímesi či objemové činidlá.

 

Zloženie: inulín, vegetariánska kapsula (hydroxypropylmetylcelulóza), Digezyme® zmes enzýmov (alfa-amyláza, neutrálna proteáza, laktáza, lipáza, celuláza), patentovaný komplex tyndalizovaných bakteriálnych kmeňov obohatený o fruktooligosacharidy (FOS) (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus, fruktooligosacharidy), LactoSpore® (Bacillus Coagulans – bakteriálne kultúry). 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Dávkovanie: 1 kapsulu denne zapite dostatočným množstvom vody. 

Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula 

Účinné látky v ODD (1 kapsula): Inulín 310mg*, Digezyme® - patentovaná zmes enzýmov 75mg* (z toho Amyláza 1800U*, Proteáza 450U*, Laktáza 300U*, Lipáza 15U*, Celuláza 83U*), Lactobacillus acidophilus 5x108 CFU*, Lactobacillus rhamnosus 5x108 CFU*, Lactobacillus casei 5x108 CFU*, Lactobacillus plantarum 109 CFU*, Lactobacillus reuteri 5x108 CFU*, Bifidobacterium lactis 5x108 CFU*, Bifidobacterium bifidum 5x108 CFU*, Bifidobacterium breve 5x108 CFU*, Streptococcus thermophilus 5x108 CFU*, Bacillus Coagulans 3,75x108 CFU*, Fruktooligosacharidy 5mg*. *referenčná výživová hodnota nie je definovaná. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: