Guarana Kofeín 22%

Kód: 5039528/100
od 3,99 €

Zvoľte variant

Guarana je rastlina, ktorá je pôvodom z Amazonskej pralesnej oblasti v Južnej Amerike. Je známa svojím obsahom kofeínu, ktorý je prírodným stimulantom centrálneho nervového systému. V zrnách guarany sa nachádza významné množstvo kofeínu, ktoré môže dosahovať až 2-krát vyššiu koncentráciu ako káva.

Detailné informácie

Balenie: 100 g, Príchuť: Natural
Skladom | 5039528/100
Môžeme doručiť do: 26.7.2024
3,99 €
Balenie: 400 g, Príchuť: Natural
Skladom | 5039528/400
Môžeme doručiť do: 26.7.2024
13,99 €

Podrobný popis

Konkrétne povedané, koncentrácia kofeínu v guarane môže dosiahnuť približne 2,2 %, čo zodpovedá 22 % kofeínu v porovnaní s koncentráciou kofeínu v káve. To znamená, že v guarane je značné množstvo stimulujúcej látky, ktorá má podobné účinky ako kofeín.

Kofeín, ako stimulant, môže mať niekoľko účinkov na organizmus. Jeho hlavným účelom je stimulovať centrálny nervový systém, čo vedie k zvýšenej bdelosti, zníženej únavnosti a zvýšenej koncentrácii. Kofeín tiež môže stimulovať termogenézu, čo znamená, že pomáha organizmu spaľovať viac kalórií a podporuje metabolizmus.

Vzhľadom na vysokú koncentráciu kofeínu v guarane (22 %), je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie a neprerušovať jeho používanie. Pre niektorých ľudí môže vysoký príjem kofeínu spôsobiť nežiaduce účinky, ako je nespavosť, nervozita, nevoľnosť alebo srdcové problémy.

 

Zloženie: semenný prášok Guarany (Paullinia Cupana), maltodextrín (protihrudkujúca látka), kofeín (bezvodý), karamel (farbivo), extrakt Guarany (Paullinia Cupana) (10% kofeín).

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné ženy, dojčiace ženy a osoby citlivé na kofeín. Výživový doplnok neslúži ako náhrada za rozmanitú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte stanovenú odporúčanú dennú dávku.

Neužívajte, ak máte problémy so srdcom alebo obličkami. Neužívajte večer.

Opakované nedodržiavanie odporúčanej dennej dávky dlhodobo stimuluje nervový systém, čo môže zvýšiť stres, spôsobiť nespavosť a oslabiť nadobličky.

Skladovanie: Skladujte v suchu pri teplotách 6-25°C, mimo priameho slnečného žiarenia. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Dávkovanie: 1x denne rozmiešajte 0,3g (1/10 zarovnanej čajovej lyžičky) vody a vypite.

Odporúčaná denná dávka: 300mg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: