Magnesium Chelated - magnézium chelát

Kód: 5039596/100
od 7 € až –30 %
magnesium chelated magnezium chelat 607
od 7 € až –30 % od 4,85 €

Zvoľte variant

Magnesium Chelated, známy aj ako magnézium chelát, je výživový doplnok obsahujúci horčík vo forme chelátu. Chelácia je proces, pri ktorom je minerál, v tomto prípade horčík, viazaný na aminokyselinu. Tento proces zvyšuje stabilitu a vstrebateľnosť horčíka v tele.

Detailné informácie

Balenie: 100 g, Príchuť: Natural
Skladom | 5039596/100
Môžeme doručiť do: 21.5.2024
7 €
4,85 €
Balenie: 400 g, Príchuť: Natural
Skladom | 5039596/400
Môžeme doručiť do: 21.5.2024
22 €
17,85 €

Podrobný popis

Horčík je minerál, ktorý má dôležitú úlohu v mnohých telesných funkciách. Patrí medzi ne podpora zdravia kostí, svalov, nervového systému a srdca. Tiež je nevyhnutný pre energetický metabolizmus, syntézu DNA a RNA a reguláciu mnohých enzymatických reakcií v tele.

Forma chelátovaného magnézia, ako je Magnesium Chelated, má niekoľko výhod. Chelátovaný horčík má väčšiu bio-dostupnosť a lepšiu absorpciu v porovnaní s inými formami horčíka. To znamená, že sa ľahšie vstrebáva organizmom a je lepšie využívaný.

Doplnok stravy Magnesium Chelated poskytuje horčík vo forme chelátu. Dávkovanie a odporúčané množstvo horčíka sa môže líšiť v závislosti od výrobcu a individuálnych potrieb. Je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie uvedené na obale a konzultovať s lekárom alebo odborníkom na výživu, ak máte akékoľvek zdravotné problémy alebo užívate iné lieky.

Magnesium Chelated môže byť prospešný pre tých, ktorí majú nedostatok horčíka v strave alebo majú zvýšenú potrebu tohto minerálu. Je vhodný pre tých, ktorí sa snažia podporovať zdravie kostí, svalov, nervového systému a srdca.

 

Zloženie: chelátový bisglycinát horečnatý.

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená 

odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Chuť prášku je špecifická pre bisglycinát horečnatý a prirodzene veľmi horká! Zmierniť ju možno rozmiešaním prášku v džúse, ovocnej šťave, alebo zakúpením bisglycinátu horčíka vo forme kapsúl. 

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Dávkovanie: 1-krát denne 2g prášku rozmiešajte vo vode a vypite. Užívajte spolu s jedlom.

Odporúčaná denná dávka: 2000mg

Účinné látky v ODD (2000mg): bisglycinát horečnatý 2000mg (z toho: horčík 220mg (59% RVH*)). 

*RVH=referenčná výživová hodnota.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: