Železo

Kód: 5039818/200
6,30 € –23 %
zelezo 1140
6,30 € –23 % 4,85 €

Zvoľte variant

Železo v tabletách od Warrior.

Dôležitý minerál pre naše telo.

Správna tvorba červených krviniek.

Správne fungovanie imunitného systému.

Bez éčiek, konzervantov a GMO.

Detailné informácie

Balenie: 200 Tabliet
Skladom | 5039818/200
Môžeme doručiť do: 27.5.2024
6,30 €
4,85 €

Podrobný popis

Železo je jedným z minerálov s nenahraditeľnou funkciou v ľudskom tele. Nachádza sa v červenom krvnom farbive, hemoglobíne, ktorého hlavnou funkciou je transport kyslíka z pľúc do celého tela. Kyslík je pre život nutný a hemoglobín zaisťuje, aby ním boli všetky tkanivá v tele správne zásobované.

S červenými krvinkami a kyslíkom súvisí väčšina prínosov železa pre ľudský organizmus. Železo prispieva k správnemu prenosu kyslíka v tele a správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Taktiež zohráva úlohu v procese delenia buniek a prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu.

Celé ľudské telo je na kyslíku priamo závislé, keďže vďaka nemu čerpá energiu potrebnú na svoje fungovanie. Tým, že železo prispieva k správnemu prenosu kyslíka v tele, zároveň podporuje aj iné funkcie ľudského tela. Železo prispieva k správnej kognitívnej funkcií a správnemu fungovaniu imunitného systému. Vďaka podpore správneho zásobovania celého tela kyslíkom prispieva železo aj k znižovaniu únavy a vyčerpania.

Tablety Železo obsahujú 12,5 mg účinnej látky v jednej tablete, čo presne odpovedá 89% odporúčaného denného príjmu železa, respektíve referenčnej výživovej hodnote.

 

Zloženie: fosforečnan vápenatý (objemové činidlo), mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), fumarát železnatý, stearan horečnatý rastlinného pôvodu (protihrudkujúce činidlo) 

Účinné látky v jednej tablete: železo 12,5mg (89% referenčnej výživovej hodnoty)

Dávkovanie: Dospelí 1-krát denne 1 tabletu zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Prípravok je nevhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Skladovanie: Prípravok skladujte pri teplote 6 -25°C. Chráňte pred svetlom, vlhkom a mrazom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: