Nutrend Unisport: Váš tajný superhrdina pre hydratáciu a výkon

 banner-unisport

Poznáte ten pocit, keď sa po náročnom tréningu cítite ako vysušená špongia? Keď sa vaše telo cíti ako púšť túžiaca po oáze? Máme pre vás riešenie - Nutrend Unisport. Tento nápoj je ako Superman medzi športovými nápojmi, pripravený priletieť a zachrániť dehydratované telo v núdzi.

Unisport je mierne mineralizovaný hypotonický športový nápoj, ktorý je medzi športovcami najpredávanejším tekutým koncentrátom. Z jednej fľaše môžete pripraviť až 70 litrov obľúbeného športového nápoja. To je ako keby ste mali vlastný malý oceán hydratácie priamo vo vašej kuchyni!

Unisport je obohatený o funkčné látky ako L-karnitín, L-alanín a taurín, ktoré sú obzvlášť vhodné pre športovcov a ľudí s fyzickými nárokmi. Tieto látky sú ako tajní agenti, ktorí sa infiltrujú do vášho tela a pomáhajú efektívne hydratovať a dopĺňať potrebné minerály. Unisport je tiež dostupný bez cukru pod názvom Unisport ZERO - pre tých, ktorí chcú zachrániť svet (alebo aspoň svoje telo) bez pridaných kalórií.

Unisport je dostupný v mnohých chutných príchutiach, takže si môžete vybrať svojho vlastného superhrdinu. Máte chuť na divokú jahodu, ananás, zelený čaj s citrónom, pomaranč, citrón, broskyňu s maracujou, bieleho grapefruitu, ružového grapefruitu, jahodu s brusnicou, čiernu ríbezľu, čerešňu, mix ovocia, horký citrón, baz, mix bobúľ, mojito alebo čiernu ríbezľu s limetkou? Unisport má to všetko!

Unisport je určený pre rehydratáciu tela počas akýchkoľvek fyzických aktivít s nízkou až strednou intenzitou. Takže či už ste superhrdina, ktorý zápasí s hmotnosťou vo fitku, alebo len obyčajný smrteľník, ktorý sa snaží prežiť hodinu jógy, Unisport je tu pre vás.

Unisport: Váš najlepší priateľ v telocvični

Unisport je ako ten priateľ, ktorý je vždy pripravený ísť s vami do telocvične. Ten, ktorý vás nikdy nenechá v ťažkých časoch a vždy vás podporí, keď to najviac potrebujete. A najlepšie na tom je, že Unisport je vždy pripravený a čaká na vás v chladničke. Takže, keď sa vrátite z telocvične unavení a vyčerpaní, Unisport je tam, aby vás povzbudil a pomohol vám zregenerovať sa.

Unisport: Váš spoločník na každý deň

Ale Unisport nie je len pre športovcov. Je to skvelý nápoj pre každého, kto chce zostať hydratovaný počas celého dňa. Či už ste na túre, pracujete v kancelárii alebo len trávite deň doma, Unisport je skvelý spôsob, ako doplniť tekutiny a udržať sa v chuti. A vďaka širokej škále príchutí si môžete vybrať ten pravý Unisport pre vás.

Iontové nápoje: Vedecký pohľad na ich vplyv na hydratáciu a výkon

Iontové nápoje, ako je Nutrend Unisport, sú populárne medzi športovcami a aktívnymi jedincami. Ale aký je skutočný vedecký dôkaz o tom, ako tieto nápoje ovplyvňujú hydratáciu a výkon? Poďme sa pozrieť na niektoré z najnovších výskumov v tejto oblasti.

Podľa štúdie publikovanej v časopise Nutrition Reviews, akútna strata telesnej hmotnosti pred cvičením vo výške alebo nad 3% môže znížiť následný výkon vytrvalosti1. Preto by športovci mali začať cvičiť dobre hydratovaní, čo môže byť dosiahnuté tým, že udržia pocit smädu nízky a farbu moču svetlú a vypijú približne 5-10 ml/kg telesnej hmotnosti vody 2 hodiny pred cvičením1.

Ďalšia štúdia publikovaná v časopise Nutrition Bulletin uvádza, že pitie počas cvičenia môže zlepšiť výkon, za predpokladu, že cvičenie trvá dostatočne dlho na to, aby mohol byť nápoj vyprázdnený zo žalúdka a absorbovaný v čreve2. Všeobecne platí, že pitie obyčajnej vody je lepšie ako nepitie nič, ale pitie správne formulovaného sacharidovo-elektrolytového 'športového' nápoja môže umožniť ešte lepší výkon2.

Štúdia publikovaná v British Journal of Sports Medicine skúmala hydratáciu a chladenie elitných atlétov počas Majstrovstiev sveta v atletike v Dauhe v roku 20193. Zistili, že väčšina atlétov (80%) plánovala predchladzovanie (ľadové vesty (53%), studené uteráky (45%), golieriky na krk (21%) a ľadovú kašu (21%)) a/alebo chladenie počas cvičenia (93%; polievanie hlavy/tváre (65%) a pitie studenej vody (52%))3.

Napokon, štúdia publikovaná v Asian Journal of Sports Medicine porovnávala účinky cukrovej šťavy (prirodzený nápoj populárny vo väčšine tropických ázijských regiónov) na metabolizmus a výkon športovcov v porovnaní s komerčne dostupnými športovými nápojmi4. Zistili, že konzumácia cukrovej šťavy spôsobila významné zvýšenie hladiny glukózy v krvi počas a po cvičení v porovnaní so športovými nápojmi a obyčajnou vodou4.

Tieto štúdie ukazujú, že iontové nápoje môžu mať významný vplyv na hydratáciu a výkon športovcov. Je dôležité, aby športovci a aktívni jedinci pochopili tieto výhody a používali iontové nápoje efektívne a bezpečne.

 

Ako používať Unisport?

Pre presnú prípravu nápoja použite priložený odmerkávací pohár. Nikdy neskladujte hotový nápoj dlhšie ako 24 hodín. Po otvorení skladujte pri teplote, ktorá neprekračuje 25 °C a spotrebujte do 3 mesiacov. Možný sediment by nemal byť považovaný za chybu! To je len Unisport, ktorý sa snaží byť trochu tajomný.

Odporúčané dávkovanie: 10 ml koncentrátu do 600-700 ml čistej vody. Maximálne vypite 50 ml koncentrátu denne. Ale pamätajte, Unisport nie je nápoj pre superhrdinov, ktorí nemajú žiadne limity!

Upozornenie: Koncentrát na prípravu ochuteného nealkoholického nápoja, s cukrom a sladidlami. Nie je určené pre deti, tehotné alebo dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom mieste pri teplote, ktorá neprekračuje 25 °C a mimo priameho slnečného svetla. Nenechávajte zmraziť. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym použitím a skladovaním.

Tak čo na to poviete? Ste pripravení stať sa superhrdinom svojho tela s Nutrend Unisport? Navštívte náš eshop a objavte všetky super schopnosti, ktoré vám môže ponúknuť. Sme si istí, že vás Unisport nesklame. Tak na čo ešte čakáte? Začnite svoju superhrdinskú cestu s Unisportom už dnes !