Tráviace Enzýmy: Kľúč k Lepšiemu Zdraviu a Vitalite

 traviace_enzymy

V dnešnej dobe, keď je naše stravovanie často plné spracovaných potravín a rýchleho občerstvenia, môže byť pre naše telo náročné správne stráviť a využiť všetky živiny, ktoré mu dodávame. Práve preto je dôležité venovať pozornosť nielen tomu, čo jeme, ale aj tomu, ako naše telo tieto potraviny spracováva. Jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvňujú naše trávenie, sú tráviace enzýmy.

Tráviace enzýmy sú biologické katalyzátory, ktoré urýchľujú chemické reakcie v našom tele. Pomáhajú nám rozkladať potraviny na menšie časti, ktoré môže naše telo ľahko využiť. Bez nich by sme neboli schopní vstrebávať živiny z našej stravy.

V našom eshope Fitparadise ponúkame produkt Enzymes Max, ktorý je doplnkom stravy obsahujúcim tráviace enzýmy. Tieto enzýmy pomáhajú pri trávení potravy a podporujú lepšiu stráviteľnosť a vstrebávanie živín. Môže byť užitočný pre tých, ktorí majú problémy s trávením alebo neoptimálne vstrebávanie živín.

Enzymes Max obsahuje širokú škálu tráviacich enzýmov, ktoré pomáhajú rozkladať rôzne zložky potravy. Je vyvinutý s dôrazom na kvalitu a bezpečnosť, neobsahuje žiadne nežiaduce prídavné látky. Môže byť vhodný pre ľudí, ktorí chcú podporiť svoje trávenie a zlepšiť vstrebávanie živín.

Enzymes Max obsahuje Digezyme®, patentovanú zmes enzýmov, ktorá obsahuje alfa-amylázu, neutrálnu proteázu, laktázu, lipázu a celulázu. Tieto enzýmy pomáhajú pri trávení sacharidov, bielkovín, mliečneho cukru, tukov a vlákniny.

Doplnok je určený na denné užívanie, odporúčaná dávka je 1 tableta po jedle, zapiť dostatočným množstvom vody.

Venujte pozornosť svojmu tráveniu a podporte svoje telo v jeho neustálom úsilí o zdravie a vitalitu. Enzymes Max môže byť tým pravým riešením pre vás.

 

Podľa výskumu publikovaného v časopise Nutrition Reviews, bobule, ktoré sú bohaté na polyfenoly, mikroživiny a vlákninu, majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárne zdravie. Tieto účinky sú spojené s up-reguláciou endotelovej syntázy oxidu dusnatého, zníženou aktivitou tráviacich enzýmov sacharidov, zníženým oxidačným stresom a inhibíciou expresie zápalových génov a tvorby peny buniek. Tieto údaje podporujú odporúčanie bobúľ ako nevyhnutnej skupiny ovocia v srdcovo-zdravej strave.

Ďalšia štúdia publikovaná v časopise Critical Reviews in Food Science and Nutrition zdôrazňuje, že podrobná chémia stravovacích vlákien je kľúčová pre vysvetlenie ich vplyvu na zdravie. Správanie sa stravovacích vlákien v tráviacom trakte môže byť modulované interakciami s inými potravinami a komponentmi jedla, takže informácie o obsahu stravovacích vlákien v potravinách nie sú dostatočné na predpovedanie ich fyziologického účinku.

Výskum publikovaný v časopise Nutrition Research Reviews uvádza, že neextrahovateľné polyfenoly (NEPP), ktoré nie sú významne uvoľnené z potravinovej matrice ani pri žuvaní, kyslom pH v žalúdku alebo pôsobení tráviacich enzýmov, dosahujú hrubé črevo takmer nezmenené. NEPP sú významnou frakciou stravovacích polyfenolov, ktoré vykonávajú svoju hlavnú biologickú činnosť v hrubom čreve, kde sú intenzívne fermentované pôsobením mikrobioty, čo vedie k tvorbe metabolitov, ktoré sa dajú absorbovať.

Podľa štúdie publikovanej v British Journal of Nutrition, fyzická štruktúra potravín prispieva k funkčným účinkom potravín, ako aj k dostupnosti zlúčenín z potravín. Napríklad, nedávne štúdie ukázali, že zmena viskozity obsahu čriev mení absorpciu a GIT reakciu. Okrem toho štruktúry potravín, ako je rastlinná bunková stena, menia dostupnosť absorbujúcich zlúčenín pozdĺž tráviaceho traktu.

Tieto výskumy ukazujú, že doplnky stravy, ako je Enzymes Max, môžu mať významný vplyv na zlepšenie trávenia a celkového zdravia.

 

Vyskúšajte ho a uvidíte, ako sa môže zlepšiť vaše trávenie a celkové zdravie. Vždy pamätajte, že zdravie je najväčší poklad, ktorý môžeme mať. Investujte do svojho zdravia a užite si život naplno!

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa Enzymes Max alebo iných produktov z našej ponuky, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás a radi vám pomôžeme na ceste za lepším zdravím a vitalitou.