Matcha zelený čaj prášok

Kód: 5039695/100
od 12 € až –21 %
matcha zeleny caj prasok 53325
od 12 € až –21 % od 9,90 €

Zvoľte variant

BioMedical 100% čistý čaj Matcha je dostupný aj v 100% Organickej/BIO kvalite. Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, prospešný chlorofyl a L-Theanín. Je ideálny na prípravu osviežujúcich nápojov. Vhodný pre vegetariánov aj vegánov. Bez obsahu lepku, mlieka, sóje, konzervačných látok, či GMO.

Detailné informácie

Balenie: 100 g, Príchuť: Natural
Skladom | 5039695/100
Môžeme doručiť do: 21.5.2024
12 €
9,90 €
Balenie: 100 g, Príchuť: Bio/organic
Skladom | 5039695/101
Môžeme doručiť do: 21.5.2024
16 €
12,50 €

Podrobný popis

Zloženie: prášok z listov zeleného čaju Matcha (Camellia sinensis L.)

Zloženie BIO verzie: Bio prášok z listov zeleného čaju Matcha (Camellia sinensis L.)

Krajina pôvodu BIO verzie: Japonsko. 

Upozornenie: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné, dojčiace ženy a osoby citlivé na kofeín. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti. 

Dávkovanie: 1-krát denne 4g (1 zarovnaná čajová lyžička) rozmiešať vo vode a vypiť. 

Odporúčaná denná dávka: 4000mg 

Účinné látky v ODD (4000mg): prášok z listov Matcha 4000mg (referenčná výživová hodnota nie je definovaná). 

 

 

 

Matcha zelený čaj, tento zázračný elixír plný vitalizujúcej energie a zdravia, je viac než len nápoj. Pochádzajúci z Japonska, tento tradičný čaj je vyrobený z jemne mletých listov zeleného čaju, čím si zachováva svoje výnimočné vlastnosti a blahodárne účinky. Naša Matcha zelený čaj - prášok prináša tento úžasný čaj a jeho množstvo výhod až k vám.

Bohatstvo antioxidantov

Jednou z najväčších predností Matcha je jeho bohatý obsah antioxidantov. Obsahuje epigalokatechín galát (EGCG), silný antioxidant, ktorý chráni váš organizmus pred voľnými radikálmi a podporuje celkové zdravie. Matcha tiež obsahuje vitamíny A, C, E a K, ktoré posilňujú imunitný systém a zlepšujú zdravie pokožky.

Podľa štúdie publikovanej v časopise Molecules, Matcha je najlepším zdrojom katechínov, najmä EGCG, ktorý je najaktívnejším a najhojnejším. Tieto katechíny sú typom fenolických zlúčenín s prospešnými účinkami na ľudské zdravie.

Energia a sústredenosť

Pokiaľ ide o energiu a sústredenosť, Matcha je vynikajúcim spoločníkom. Obsahuje jemnú kombináciu kofeínu a L-theanínu, ktoré sa spájajú a poskytujú vyvážený a trvácny energetický impulz. Kofeín v Matcha sa uvoľňuje postupne, čo zabraňuje náhlym výkyvom energie, ktoré sú často spojené s inými kofeínovými nápojmi. L-theanín potom podporuje relaxáciu a sústredenosť, vytvárajúc pocit kľudu a pozornosti.

Matcha a zdravie

Matcha zelený čaj má tiež potenciál pomôcť pri riešení obezity a súvisiacich metabolických porúch. Štúdia publikovaná v Frontiers in Nutrition ukázala, že Matcha zelený čaj môže zlepšiť vývoj obezity, hromadenie lipidov a hepatálnu steatózu vyvolanú vysokotučnou diétou. Tento účinok je dosiahnutý prostredníctvom regulácie metabolických ciest hostiteľa, ktoré sú zapojené do metabolizmu glukózy, lipidov a žlčových kyselín.

Výroba Matcha zeleného čaju

Matcha zelený čaj je výsledkom tradičného japonského procesu, ktorý zahŕňa zatienenie rastlín počas obdobia rastu. Tento proces zvyšuje syntézu a akumuláciu biologicky aktívnych zlúčenín, vrátane theanínu, kofeínu, chlorofylu a rôznych typov katechínov. Podľa štúdie publikovanej v International Journal of Molecular Sciences, zatienenie môže modulovať metabolizmus, signalizáciu, biosyntetické aktivity a environmentálne zmeny v gene expresii rastlín čaju.

Všestrannosť Matcha zeleného čaju

Matcha zelený čaj prášok je skutočne všestranný. Môžete si vychutnať jeho lahodnú chuť v príprave tradičného japonského čaju, ale tiež ho môžete pridať do smoothies, latte, dezertov a iných receptov. Jeho jemná a svieža chuť vám prináša okamžitú osviežujúcu vlnu zdravia a radosti.

Matcha a chudnutie

Matcha zelený čaj sa tiež stáva populárnym nástrojom pre riadenie hmotnosti. Štúdia publikovaná v časopise British International Journal of Pharmaceutical Sciences skúmala kombinované účinky L-karnitínu a Matcha zeleného čaju vo formulácii šumivého prášku na riadenie chudnutia ako doplnku stravy. Výsledky ukázali, že tieto dve zložky môžu synergicky pomôcť pri chudnutí.

Matcha a duševné zdravie

Matcha zelený čaj nie je len o fyzickom zdraví a energii. Má tiež pozitívny vplyv na duševné zdravie. L-theanín, aminokyselina nachádzajúca sa v Matcha, je známa svojimi relaxačnými účinkami. Pomáha znižovať stres a úzkosť a podporuje lepšiu kvalitu spánku. L-theanín tiež zvyšuje produkciu alfa vĺn v mozgu, čo vedie k relaxácii bez ospalosti.

Matcha a krása

Matcha zelený čaj je tiež skvelým doplnkom k vašej krásovej rutine. Jeho vysoký obsah antioxidantov pomáha chrániť pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov a UV žiarenia. Vitamíny a minerály v Matcha pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú, zdravú a žiarivú. Matcha môže byť tiež použitá ako prírodná maska na tvár, ktorá pomáha detoxikovať pokožku a zlepšuje jej textúru a tón.

Matcha a životné prostredie

Na záver, Matcha zelený čaj je tiež dobrý pre našu planétu. Jeho výroba je trvalo udržateľná a ekologická. Rastliny čaju sú zatienené bambusovými matami, ktoré pomáhajú znižovať emisie CO2. Okrem toho, Matcha je balená v recyklovateľných obaloch, čo znižuje jej environmentálny dopad.

.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: