Recept : Zdravé palacinky plné bielkovín

palacink_bielkoviny 

Ak hľadáte zdravý a chutný spôsob, ako začať deň, skúste tieto zdravé palacinky plné bielkovín. Sú vynikajúce na raňajky, ale môžete si ich vychutnať aj ako zdravú desiatu alebo večeru. Tieto palacinky sú plné bielkovín, vlákniny a zdravých tukov, ktoré vám dodajú energiu na celý deň. A čo je najlepšie, sú jednoduché na prípravu a chutia skvele!

Ingrediencie:

Postup:

  1. Do misky pridajte instant pohánkovú kašu, srvátkový proteín, cejlónsku škoricu a kokosový cukor. Dobre premiešajte.

  2. Pridajte vajcia, mlieko a MCT olej. Zmiešajte všetko dokopy, kým nevznikne hladké cesto.

  3. Pridajte arašidové maslo a chia semienka. Ešte raz premiešajte.

  4. Na panvici rozohrejte trochu MCT oleja. Vylejte na ňu malé množstvo cesta a opečte palacinky z oboch strán dozlatista.

  5. Hotové palacinky podávajte s arašidovým maslom, ovocím alebo jogurtom. Môžete ich posypať aj trochou kokosového cukru alebo cejlónskej škorice pre extra chuť.

Tieto palacinky sú nielen chutné, ale aj výživné. Pohánková kaša je bohatá na vlákninu a bielkoviny, srvátkový proteín dodáva extra dávku bielkovín, cejlónska škorica a kokosový cukor pridávajú sladkú chuť bez pridaného cukru, MCT olej a arašidové maslo dodávajú zdravé tuky a chia semienka sú plné vlákniny a omega-3 mastných kyselín. Takže si môžete vychutnať tieto palacinky bez výčitiek!

Prajeme vám dobrú chuť a zdravý deň!